Jaką dobrać zaślepkę tuningową?
Dbanie o atrakcyjny wygląd pojazdu przez lata kojarzyło się raczej z autami sportowymi, w których opływowe kształty nadwozia wzbogacano elementami podnoszącymi walory wizualne auta, lecz dziś podobne zabiegi stały się normą również przy pojazdach ciężarowych. W grę wchodzą tu zarówno komponenty poprawiające aerodynamikę – wszelkiego rodzaju spoilery dociskające auto do podłoża, pozwalające na kierowanie strumienia powietrza w korzystniejszy sposób w różnych newralgicznych punktach, jak choćby w przestrzeni między kabiną a naczepą czy między osią przednią a tylną, a także mające charakter użytkowy, jak m.in. zabezpieczenia maski przed otwarciem się przy dużej prędkości, czy ułatwiające szybkie otwarcie wlewu paliwa. Niezmienne popularnością cieszą się zarówno podstawowe elementy, wpływające na to, jak prezentuje się pojazd, jak i wszelkie dodatki, np. zaślepki tuningowe. Przekonajmy się, dlaczego takie części również mają znaczenie.
Zaślepki stosowane na zewnątrz auta
Wrażenie wywierane przez pojazd zależy nie tylko od tego, jak wyglądają główne komponenty jego karoserii oraz zamontowane wyposażenie dodatkowe, ale także od różnych drobniejszych składowych wpływających na obraz całości i usuwających wszelkiego rodzaju niedoskonałości. Znakomitym przykładem elementów tego rodzaju są zaślepki tuningowe, które umieszcza się w różnych podzespołach, poprawiając ostateczny efekt przez eliminowanie niepotrzebnych otworów, przerw czy zasklepiających połączenie między poszczególnymi częściami. Wśród najczęściej stosowanych znajdują się m.in. montowane w zderzakach, otworach na halogeny, w miejscach, gdzie są otwory montażowe, wkręty, mocowania lub wlewy.
Zaślepki do wnętrz
Zaślepki są przydatne także w kabinie, pozwalając wypełnić niepotrzebne otwory pod różne rodzaje osprzętu, zdemontowane przyciski czy urządzenia. Równie popularne jest korzystanie z różnego rodzaju ramek, listew i uchwytów, jak również osłon zakładanych na niektóre części wyposażenia – rozprowadzane po kabinie kable do niestandardowych gniazd, oświetlenia czy urządzeń elektronicznych, a także zasłaniających mocowania, śruby bądź nieestetyczne i zbędne na co dzień dźwignie.